Новини здоров’я. 26 жовтня. Проблеми зі сном можуть негативно відбитися на здоров’я серцево-судинної системи, підвищивши ризик розвитку інфаркту майже вдвічі, попереджають норвезькі вчені.

Важливо, щоб люди знали про те, що поганий сон може привести до інфаркту

На даний момент механізм зв’язку між безсонням і підвищенням ризику інфаркту залишається невідомим, проте вчені вважають, що проблеми зі сном можуть впливати на кров’яний тиск або рівень запалення в організмі: обидві проблеми є визнаними чинниками ризику розвитку інфаркту.

«Безсоння зустрічається досить часто, і воно піддається лікуванню. Тому дуже важливо, щоб люди знали про те, що поганий сон може привести до такої грізної проблеми, як інфаркт, і могли обговорити це зі своїм лікарем», – відзначають дослідники. При цьому вони підкреслюють, що виявили лише асоціацію між безсонням і інфарктом, проте ще не підтвердили наявності причинно-наслідкового зв’язку.

Усього в дослідженні взяли участь 53000 осіб, що відповідали на запитання анкети про кількість і якість сну. Протягом 11 років після опитування у 2400 респондентів стався перший інфаркт.

Вчені помітили, що у людей, які погано засинали, ризик інфаркту підвищувався на 45%, в порівнянні з тими, хто засинав дуже швидко. Крім того, у людей, які часто прокидаються вночі, ризик підвищувався на 30%. Це ж стосується тих, хто не відчуває себе відпочилим після нічного сну.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.