Новини науки. 20 жовтня. Дослідження показують, що безробіття проявляє негативний психологічний вплив навіть на людей з міцною психікою, якщо вони байдикують більше 6 місяців. Пресинг безробіття гостріше відчувають люди з більш високим інтелектом.

стрес
Безробіття викликає стрес і невпевненість

У дослідженні взяли участь люди, які ніколи раніше не мали емоційних проблем і ті, у кого психічні розлади вперше виникли в поточному році.

Вчені виявили, що ризик постраждати від емоційної травми був однаковий у людей, які ніколи не втрачали роботу, і у тих, хто був безробітним зовсім недовго.

Що стосується людей, які зазнали тривалого безробіття, у них ризик розвитку психічних розладів збільшувався буквально за рік. В основному безробіття призводить до депресій і тривожності.

«Коли люди довго не можуть влаштуватися на роботу, вони, очевидно, відчувають, що втратили контроль над своєю здатністю заробляти на життя і піклуватися про свої сім’ї, – пояснюють дослідники. – Вони турбуються про своє майбутнє».

Люди з вищим рівнем освіти та представники нацменшин сильніше страждали через відсутність зайнятості. Ймовірно, це пов’язано з побоюваннями з приводу їхньої здатності виконувати роботу добре, а також з острахом дискримінації за ознакою раси та етнічної приналежності.

«Люди з хорошою освітою схильні вірити у свою здатність контролювати події. Це підвищує їх зарозумілість, проте у всіх невдачах вони звинувачують лише себе. В результаті вони виявляються найбільш вразливими, залишившись без роботи на тривалий термін », – підкреслили науковці.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.