Новини України. 18 жовтня. Бензин дорожчає не тільки в Україні, а й у всій Європі, про що красномовно свідчить рейтинг цін на паливо за останні півроку російського агентства «РИА-Аналітика».

Бензин подешевшав тільки в Польщі

Причому ціни демонструють стійке зростання як у країнах, де він був відносно недорогим, так і в країнах, де бив рекорди. І ціна ніяк не залежить від того, чи видобуває держава нафту.

Так, найдорожчий бензин в Норвегії, де за 1 літр 95-го треба викласти 2,5 долара. Адже королівство є найбільшим видобувачем нафти і газу в Західній Європі, але в той же час паливо тут обкладається великими податками. А найдешевша горючка у світі – в Кувейті (0,24 долара) – найбільшому нафтодобувачі в південно-західній Азії.

Згідно з новим рейтингом, за останні півроку бензин у світі подорожчав у середньому на 40-20 центів. І Україна, яка в європейському рейтингу цін на бензин займає 29 місце з 32-х (у нас А95 коштує 1,36 долара), не виняток: з грудня літр бензину у нас подорожчав на 37 центів.

Це порівнянно з подорожчанням в Греції (тут літр А95 – 2,45 долара) та Італії (2,3 долара), де спостерігається глибока економічна криза і за допомогою податків на бензин влада отримує додаткові джерела наповнення бюджету. Як і у греків з італійцями, в Україні поки немає ніяких передумов для здешевлення палива, тим більше що ціни на нафту на світовому ринку почали зростати.

З грудня 2010 року бензин в Європі трохи подешевшав лише в Польщі (на 1,2%, тепер коштує $ 1,7). Це пов’язано з падінням попиту на паливо. А ось рекорд зльоту цін продемонструвала Білорусь – за півроку А-95 подорожчав більш ніж удвічі (з 40 центів майже до 1 долара). У першу чергу це пов’язано з економічною кризою, яка пережила країна Лукашенко навесні цього року. При цьому, можливо, подорожчання було б ще вагомішими, якби білоруська влада не притримала зростання цін на бензин після протестів.

А загалом в СНД і в цілому в Європі найдешевший бензин в Казахстані (0,89 долара), який, до речі, не має своїх нафтопереробних заводів. Але, як відзначають експерти, через митний союз ціни в цій країні поступово наближаються до російських (0,93 долара), і з часом вони вирівняються.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.