Новини здоров’я. 2 жовтня. Батьки, впевнені в тому, що за їх спиною діти борознять простори інтернету в пошуках того, що їм не треба бачити – заручники одного з поширених міфів з приводу шкоди, якої завдає дітям Всесвітня павутина.

Діти займаються в Інтернеті зовсім не тим, про що думають батьки

Учені з Лондонської школи економіки розпитували дітей з різних країн Європи про те, що вони роблять в мережі, і прийшли до висновку, що батьки помиляються з приводу своїх чад.

Лише 36% дітей у віці 9-16 років зізналися, що знають про комп’ютери та Інтернет більше, ніж їхні батьки, і тільки кожен третій розповів, що може без проблем обійти систему захисту, виставлену старшими, і поміняти налаштування фільтрів.

Зазвичай батьки тримають комп’ютер у вітальні, щоб мати можливість контролювати дітей, проте більшість з них мають доступ до інтернету з будинку друзів або за допомогою смартфона. Таким чином, придивляння за юними користувачами більше не є ефективним. Найкраще поговорити з ними про те, що вони роблять в мережі, і час від часу приєднуватися до них.

Хоча у 38% дітей 9-12 років є свої сторінки в соціальних мережах, всупереч побоюванням батьків, вони практично не заговорюють там з незнайомцями, а спілкуються з тими, кого добре знають у реальному житті. Лише 9% з них зустрілися з новим інтернет-другом, проте більшість з них були досить розумні, щоб піти на зустріч не на самоті.

Хоча батьки найбільше переживають з приводу незнайомців в мережі, більш серйозною проблемою для дітей є інтернет-знущання. При цьому діти, які паскудять своїм однокашникам, в 60% випадків самі раніше були жертвами кібер-нападів з боку однолітків.

Що стосується порнографії, то і тут справа йде не так погано, як ввижається мамам і татам. Лише один із семи дітей стикався в мережі з «дорослим» контентом.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.