Новини України. 5 жовтня. Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога просить Голову Верховної Ради Володимира Литвина ініціювати перегляд рішення парламенту щодо зміни порядку обчислення часу в Україні.

Віктор Балога
Балога просить змінити час, бо на Закарпатті не буде дня

Про це йдеться у листі Міністра, направленому Литвину, передає прес-служба МНС.

Як йдеться у документі, сьогодні надходять численні звернення громадян, зокрема медичних фахівців, метеорологів, учителів, в яких наголошується, що це рішення було прийняте без належного урахування пропозицій відповідних науковців, фахівців та громадської думки. Міністр вважає, що рішення про встановлення на території України часу другого часового поясу з додаванням однієї години негативно вплине на життєдіяльність значної частини громадян України, нанесе шкоду здоров’ю людей, призведе до певних економічних втрат, спричинить звичайні людські життєві складнощі.

Він також зазначив, що особливо це відчуватимуть жителі західних областей України, де в зимовий період, у разі збереження нововстановленого порядку, світлий час доби наступатиме після 9-ї ранку.

Балога наголосив, що науковці, у тому числі Українського гідрометеорологічного центру, враховуючи географічне розташування України, вважають природним і виправданим з точки зору здоров’я громадян та економічних інтересів держави, другий часовий пояс, який найбільш точно відповідає астрономічному часу.

У листі також звертається увага на те, що переважна більшість фахівців схиляється до того, щоб відмовитися від практики часових змін. Це варто зробити через перехід саме на “зимовий” час, скасувавши “літній”, – зазначив глава МНС.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.