Новини здоров’я. 27 жовтня. Астма пов’язана з депресією, вважають вчені з Ізраїлю. Виявилося, що хворі на астму частіше страждають від депресій.

Виявилося, що хворі на астму частіше страждають від депресій

Більше того, симптоми депресії погіршують перебіг хвороби астматиків, негативно позначаючись на загальному стані здоров’я.

Дослідження за участю 9 509 осіб показало, що навіть легкі симптоми депресії підвищують ризик куріння, сидячого способу життя і проблем зі сном. Всі ці фактори погіршують перебіг хвороби астматиків. Так, 56% людей, хворих на астму та страждаючих від депресії, спали менше 6 годин, у порівнянні з 38% астматиків без депресії.

Астма і ряд ліків від астми пов’язані з поганим сном, який ще більше порушується, якщо хворий при цьому впадає в депресію. Також, депресивні симптоми асоціюються з 70% збільшенням шансів на те, що людина стане палити. Куріння дуже шкідливе для астматиків, воно погіршує перебіг хвороби.

«Депресія частіше зустрічається у людей з астмою, ніж у решти, проте часто ця проблема залишається недіагностованою. Це призводить до зниження якості життя і погіршення контролю над захворюванням. Астматики, і, особливо, ті, хто страждає від важкої форми хвороби, повинні проходити обстеження на наявність депресії», – вважають автори роботи.

Таким чином, підсумовують дослідники, депресії є причиною зниження ефективності боротьби з астмою.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.