Новини здоров’я. 3 жовтня. У літніх людей, які щодня приймають аспірин для запобігання хвороб серця, ризик вікової втрати зору в два рази більший, ніж у тих, хто ніколи не приймав цей знеболювальний препарат.

аспірин
Аспірин шкідливий для ваших очей

До такого висновку прийшли вчені з Нідерландського інституту нейронаук (NetherlandsInstituteforNeuroscience) і Академічного медичного центру в Амстердамі (AcademicMedicalCenter in Amsterdam).

Дослідники під керівництвом доктора Паулюса де Лонга зібрали інформацію про спосіб життя та стан здоров’я 4700 людей у віці 65 років і старших з Норвегії, Естонії, Британії, Франції, Італії, Греції та Іспанії.

З 839 людей, які щодня приймали аспірин, у 36 була виявлена ​​важка форма захворювання очей – “волога” макулярна дегенерація.

Причина захворювання – утворення нових кровоносних судин за сітківкою. Вони характеризуються крихкістю, а це веде до появи крововиливів і в результаті – до втрати центрального зору. Як пояснюють медики, “суха” макулярна дегенерація є більш поширеною і менш важкою, хоча в цьому випадку у хворих також спостерігається погіршення зору.

За словами вчених, аспірин вважається одним з ефективних профілактичних засобів проти хвороб серця, проте існує ймовірність того, що він може призвести до розвитку вікової макулярної дегенерації.

“Є певна суперечливість в цьому питанні, ми його ретельно вивчили і прийшли до висновку, що користь від аспірину переважує шкоду. Проте літнім людям слід бути обережними і приймати розумні дози препарату в міру необхідності”, – сказав П.де Лонг.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.