Новини світу. 15 жовтня. Танення льодовиків в Арктиці йде більш швидкими темпами, ніж передбачалося раніше. Про це свідчать нові дані, отримані Норвезьким полярним інститутом.

Танення льодовиків йде швидкими темпами

Вчені встановили на дні Північного Льодовитого океану спеціальний гідролокатор, який вимірює товщину криги і пересилає дані дослідникам.

Досі вважалося, що крижаний покрив Арктики зникне не менш ніж через 50-100 років. “Таких товстих крижин, як, скажімо в 1990-і роки, ми вже не виявили.

Виходячи з того, що ми побачили, я не здивуюся, якщо через 10 років арктичні льодовики повністю розтануть”, – повідомив телеканалу NRK океанограф Ермонд Хансен.

Таким чином, практично зникли багаторічні льодовики товщиною більше 5 метрів – в 1990-і роки вони становили 28 відсотків від усіх льодовиків Арктичного басейну. Взимку 2010 року їх залишилося 6 %.

Фактично з 1990-х товщина найбільших крижин зменшилася з 4,3 до 2,2 метрів. Це, вважають вчені, стало результатом того, що “Арктичний басейн вступив у нову фазу, де динамічні та термодинамічні фактори об’єдналися і викликали зсув у бік скорочення товщини льоду”.

“Товщина багаторічних льодовиків зменшилася настільки, що наближається до товщини однорічних. За нинішніх умов вони можуть розтанути за один літній сезон”, – додав він.

“Ця інформація не вселяє оптимізму. Танення відбуватиметься дуже швидко і серйозно вплине на життя білих ведмедів, моржів, риби і птахів. Крім того, якщо льоду стане менше, знизиться і відбиття сонячних променів від поверхні Землі. Це означає, що океан буде все більше нагріватися “, – вважає міністр охорони навколишнього середовища і міжнародного розвитку Норвегії Ерік Сульейм.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.