Новини науки. 4 жовтня. Американські вчені представили матеріал-“невидимку” на основі вуглецевих нанотрубок, який можна “вмикати” і “вимикати”.

Шапка-невидимка тепер - не просто казка

При цьому найкраще матеріал працює під водою – стаття дослідників опублікована в журналі Nanotechnology.

Вуглецеві нанотрубки – це “листи” вуглецю товщиною в одну молекулу, згорнуті у циліндри. Серед унікальних властивостей нанотрубок, зокрема, їх дуже висока теплопровідність, а також міцність у поєднанні з легкістю.

Алі Алієв і його колеги з університету штату Техас в Далласі використовували високу теплопровідність вуглецевих нанотрубок для створення матеріалу-“невидимки” на основі ефекту міражу – оптичного явища, при якому промені світла відбиваються від кордону між шарами повітря з різною щільністю.

Міражі часто спостерігаються над перегрітою поверхнею, наприклад, асфальтованою дорогою або пустелею – у цьому випадку спостерігач бачить ілюзію води на поверхні, яка насправді є лише уявним зображенням неба.

Група Алієва сконструювала прозоре “полотно” з нанотрубок, яке легко нагрівається під дією електричного струму. “Полотно” завдяки своїй теплопровідності створює дуже різкий перепад температури повітря, і виникає міраж – спостерігач бачить не об’єкт, що знаходиться за “шапкою-невидимкою”, а уявне зображення.

Регулюючи нагрів “полотна” з нанотрубок, можна “вмикати” і “вимикати” новий матеріал. При цьому, як відзначають автори статті, наочно принцип дії нової “шапки-невидимки” демонструється під водою.

“За допомогою такого матеріалу з нанотрубок можна приховувати об’єкт в усьому оптичному діапазоні і швидко вмикати-вимикати цей ефект, використовуючи електричний нагрів або електромагнітне випромінювання”, – зазначив Алієв, чиї слова наводяться в повідомленні видавництва журналу.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.