Новини України. 12 жовтня. Більшість громадян України вважає, що взагалі ніяк не може впливати ані на стан справ у державі (72%), ані на стан місцевих справ (67%).

Українці розуміють, що не мають впливу на владу

Про це повідомляє прес-служба Громадської кампанії “Новий Громадянин” з посиланням на результати соціологічного опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи”.

За словами експертів, населенню необхідно об’єднуватися в громадські організації і спільно намагатися інформувати владу про свої проблеми.

“Але зараз всього 5% населення беруть участь у діяльності громадських організацій, при цьому половина населення вважає, що такі організації потрібні і 44% їм довіряють. Причин незалучення громадян до діяльності громадських організацій чимало, проте важливо, що 20% населення просто не знають, як це зробити. І тут – значний резерв для громадських організацій для примноження своєї сили і впливу”, – розповіла директор фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна.

Питання важливості участі населення в роботі ГО обговорювалося під час круглого столу “Чи зможе громадянське суспільство вплинути на українську політику?”.

“На сьогодні політика стала відірваною від суспільства, і громадські організації мають стати тим містком, який діє в інтересах суспільства, та здатні реально змінювати ситуацію знизу. Нормальна держава має бути зацікавленою у тому, щоб ГО працювали як суспільні ліфти донесення меседжів до влади, були так званими переговорниками між обома сторонами”, – переконана директор Інституту Масової Інформації Вікторія Сюмар.

Водночас представник Адміністрації Президента заявив, що сьогодні опрацьовується Стратегія державного сприяння розвитку громадянського суспільства, яка на 90% складається з пропозицій громадських організацій.

“Ця Стратегія – це не лише документ, а реальний інструмент прямої дії для громадян, бо містить у собі конкретний План Дій. Я вважаю, що ухваленням цього документу відкривається вікно можливостей для громадянського суспільства. Та щоб зрушити розуміння людей про громадські організації, потрібно налагодити систему освіти у цьому напрямку та покращити роботу із медіа”, – сказав заступник керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Віталій Кулик.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.