Новини економіки. 6 жовтня. Близько 70% мешканців України вважають, що уряду слід продовжувати переговори з Росією щодо зниження ціни на газ.

Опитування показало цікаві результати

Відповідні результати соціологічного дослідження оприлюднив на прес-конференції в Києві керівник компанії «Рейтинг» Олексій Антипович.

За його словами, тільки 13% опитаних вважають, що нинішні ціни на російський газ є ринковими. Ще 1% респондентів заявили, що ціни навіть нижче ринкових. Проте більшість, 70%, вважають, що Києву слід домагатися зниження ціни на російський газ.

При цьому 53% опитаних заявили, що Україна повинна вимагати зниження ціни на газ без будь-яких поступок з боку Києва. Ще 9% згодні на вступ України до Митного союзу, 5% – на злиття «Нафтогазу» і «Газпрому», 3% – на продаж української ГТС Росії.

7% респондентів вважають, що Україна повинна виконувати діючий газовий контракт до терміну його закінчення.

Примітно, що 60% опитаних жителів України визнають, що позиції Росії сильніші в газових переговорах.

Також цікаво, що 50% респондентів заявили, що, якщо ціна на газ знизиться, їхнє ставлення до керівництва РФ покращиться. А близько 40% опитаних підкреслили, що їхнє ставлення до російського керівництва залишиться колишнім, незалежно від підсумків переговорів.

Політолог Володимир Фесенко вважає результати опитування цікавими.

«Більшість вважають, що наші позиції в переговорах з Росією слабкі. Але коли питають про переговори, люди закликають домовлятися, але нічим не поступатися. Як же тоді досягти результату? Це суперечливе ставлення відображає наш характер», – сказав експерт.

За матеріалами Новый регион

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.