Новини економіки. 26 вересня. Світові ціни на золото почали падати, оскільки інвестори в страху перед борговою кризою ЄС почали запасатися готівкою.

Золото почало падати в ціні

Ціни на золото під час торгів на фондових ринках 26 вересня 2011 року впали на 6,4% – до 1552 доларів за тройську унцію.

За останні чотири сесії торгів золото подешевшало на 13,8%, а за три тижні, з часу встановлення історичного максимуму в 1920 доларів за унцію, – на 19%.

Світові ціни на золото пішли на спад через те, що інвестори тікають з сировинних ринків в страху перед борговою кризою єврозони і запасаються готівкою.

“Це показує, що в періоди надзвичайного стресу готівці немає відповідної заміни. Хоча золото – досить ліквідний актив у порівнянні з іншими металами і держоблігаціями, в такі моменти головний актив – це готівка, тобто долари США, – сказав аналітик швейцарського інвестиційного банку Credit Suisse Том Кендолл.

Золото також часто продають, щоб отримати готівку при погіршенні умов кредитування, як це відбувалося в 2008 році.

Золото – один з небагатьох активів, які продовжили зростати в цьому році, в якомусь сенсі це один з останніх надійних активів. Оскільки інвесторам потрібна готівка, вони продають активи, які дорожчали. Так що золото – це жертва власного успіху”, – написала у звіті аналітик банку UBS Едель Туллі.

Нагадаємо, на початку вересня вартість золота перевищила 1920 доларів за тройську унцію, встановивши тим самим абсолютний рекорд.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.