Новини світу. 6 вересня. За тайським законам, Супараку Пхучайсенгу загрожує тюремне ув’язнення терміном до 15 років.Програміст з Бангкока заарештований за образу короля Таїланду Пуміпона Адульядета в соціальній мережі Facebook.

Король Пуміпон Адульядет

За останній час це не перший випадок, коли підданих Таїланду притягають до відповідальності за політичні висловлювання в мережі.

Так у березні 2011 року до 13 років позбавлення волі був засуджений вебмайстер опозиційного ресурсу, де публікувалися критичні висловлювання на адресу монархії.

На початку липня на виборах в Таїланді перемогла партія “Пхиа Тхаі”, яка до цього кілька років перебувала в опозиції. У серпні прем’єром країни стала Йінглак Чинават, сестра колишнього глави уряду Таксина Чинавата, який з 2009 року перебував у вигнанні. Однак нова влада поки не пом’якшила законодавство в галузі регулювання інтернету. До цього їх закликали 100 академіків з різних країн світу, які направили владі Таїланду відкритого листа. Академіки заявили, що чинні закони порушують права людини на свободу висловлювань.

83-річний король Таїланду Пуміпон Адульядет виконує в країні чисто церемоніальну функцію, деякі жителі шанують його як божество. З 2009 року Адульядет знаходиться в лікарні з пневмонією. Образа королівської сім’ї вважається в Таїланді тяжким кримінальним злочином, будь-які критичні обговорення діяльності короля суворо заборонені.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.