Новини світу. 30 вересня. Знамениті автомати Калашникова більше не потрібні російської армії, пише Le Monde, посилаючись на офіційне рішення Міноборони припинити розміщувати замовлення на заводі Іжмаш, єдина продукція якого – відомі АК-47.

калашников
"Калаші" втратили популярність

По-перше, наявні запаси в десять разів перевищують потреби армії, а по-друге, легендарна зброя більше не відповідає сьогоднішнім вимогам, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.

Іжмаш, що колись був перлиною радянського ВПК, сьогодні опинився в жалюгідному стані через неефективне управління. Розмір хабарів перевищує суми, що виділяються на дослідження та розвиток. Не покращує ситуацію і те, що 90% “Калашникова”, що використовуються в гарячих точках планети, є контрафактними.

Росія, стурбована своїм статусом військової держави, придумала масштабний план модернізації і переоснащення армії: 474 млрд. євро будуть виділені до 2020 року. Але з чого починати? Промислова інфраструктура застаріла, кваліфікованих співробітників не вистачає, інновації здійснюються повільно”, – констатує кореспондент Марі Жего, статтю якого цитує InoPressa.

В Іжевську новину сприйняли спокійно. За словами голови Всеросійської профспілки працівників оборонної промисловості Григорія Черних, держава вже давно нічого у них не замовляє. На щастя, є такі вірні клієнти, як Венесуела і Азербайджан.

У той же час не може бути й мови про те, щоб повідомляти цю новину батькові АК, 91-річному Михайлу Калашникову, для якого це може стати занадто важким ударом, пише газета.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.