Новини України. 14 вересня. Президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Петрос Ефтіміу висловив стурбованість щодо справи Юлії Тимошенко та інших політв’язнів.

Петрос Ефтіміу

Про це він заявив сьогодні у Києві під час зустріч з представниками української опозиції, повідомляє прес-служба партії.

“Я зробив свою заяву щодо справи Юлії Тимошенко ще на початку серпня, але, на жаль, зараз ситуація викликає ще більше занепокоєння”, – наголосив він.

Президент ПА ОБСЄ також додав, що обговорював це питання під час зустрічі з головою Верховної Ради Володимиром Литвиним та зазначив, що буде обговорювати справу Юлії Тимошенко під час усіх своїх зустрічей з українською владою.

У свою чергу заступник голови фракції “БЮТ-Батьківщина” Сергій Соболєв повідомив журналістам, що під час зустрічі обговорювалися шляхи виходу з тієї політичної кризи, в якій зараз опинилась Україна.

“Пропозиції президента ПА ОБСЄ співпадають з нашим баченням щодо того, що є один реальний шлях, як вийти з кризи – це декриміналізація політичних статей Кримінального кодексу. Це єдиний спосіб припинити політичні переслідування лідерів опозиції”, – наголосив він.

Окрім того, Соболєв повідомив, що під час зустрічі сторони дійшли спільної думки щодо необхідності негайного реформування судової системи та органів прокуратури згідно з принципами європейської демократії.

У свою чергу член української постійної делегації в ОБСЄ, віце-президент ПА ОБСЄ Олег Білорус повідомив, що під час зустрічі президента ПА ОБСЄ Петрос Ефтіміу висловив сподівання, що його переговори та консультації з керівництвом України можуть сприяти політичному розв’язанню цієї кризової ситуації.

За словами Білоруса, учасники зустрічі резюмували, що “якщо ситуація не зміниться, то вона стає небезпечною, особливо перед новими парламентськими виборами, оскільки України не потрібна нова політична війна”.

Під час зустріч обговорювались питання згортання основних демократичних свобод, верховенства права, переслідування політичних опонентів влади після обрання Януковича президентом, що не відповідає вимогам ОБСЄ.

Також йшлося про проведення парламентських виборів наступного року.

Учасники зустрічі наголосили, що без участі лідера найбільшої опозиційної партії Юлії Тимошенко парламентські вибори не можуть бути визнані вільними, прозорими та такими, що відповідають демократичним стандартам – стандартам ОБСЄ.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.