Новини економіки. 28 вересня. З 1 жовтня у зв’язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом “Про Державний бюджет України на 2011 рік”, підвищуються розміри пенсійних виплат.

Пенсіонерам збільшать виплати

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

Прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, з 1 жовтня збільшується з 764 грн до 784 грн, пише ЛІГАБізнесІнформ.

У зв’язку з цим буде проведений черговий перерахунок пенсій і надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії з нагоди втрати годувальника на одного утриманця з 1 жовтня складе 784 грн, Мінімальна пенсія після втрати годувальника на двох утриманців – 940,80 грн, на трьох і більше – 1176 грн, шахтарі, на яких поширюється дія Закону “Про підвищення престижності шахтарської праці”, в жовтні отримають пенсію в розмірі не менше 2352 грн.

Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни і учасникам бойових дій (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 жовтня складе: для інвалідів I групи 1881,60 грн, II групи – 1685,60 грн, III групи – 1489,60 грн, для учасників бойових дій – 1293,60 грн.

Крім того будуть також підвищені: надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія потерпілим внаслідок чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги).

Як відомо, з 1 жовтня набуває чинності Закон “Про заходи по законодавчому забезпеченню реформування пенсійної системи”, яким внесені зміни в порядок числення пенсії за віком. Так, для встановлення пенсії за віком в розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, чоловікам необхідно мати не менше 35 років страхового стажу, а жінкам – 30 років.

Числення надбавки до пенсій за наднормативний стаж проводиться також з урахуванням цих норм. Але це положення не торкається вже призначених пенсій.

Ці пенсії як і раніше будуть перераховані з урахуванням мінімального страхового стажу у чоловіків 25 років, а у жінок – 20 років.

Як повідомлялось, пенсійний фонд України в 2011 році може недоотримати 10-15 мільярдів гривень запланованих доходів, що ставить під загрозу виплату пенсій на початку 2012 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.