Новини світу. 19 вересня. В нелегальному таборі живе понад 400 сімей ромів, які не збираються полишати свій дім.

Англійських циган попросили покинути табір

Влада Великобританії вирішила розібрати найбільший табір ромів країни, розташований поблизу міста Безілдон. В таборі Дейл Фарм мешкає щонайменше 400 сімей кочівників.

Місцева влада каже, що найбільший табір країни споруджений незаконно. На його будівництво не було видано жодних документів, які б дозволили ромам жити у своїх помешканнях. Сьогодні поліція почала виселяти людей із нелегального табору.

12 сімей ромів погодилися добровільно виїхати з табору.

“Ми хочемо, щоб наша донька була в безпеці і тому погодилися поїхати з табору. Але ми не знаємо куди нам йти завтра і що з нами буде,” – розповіла мешканка табору, яка прожила в ньому 10 років.

Решта ж збудувала барикади і взялася відстоювати своє помешкання. Дехто з мешканців навіть прикував себе до власного житла. На переговори з ромами місцева влада не погоджується.

“Ми дуже стурбовані тим, що напруга в таборі зростає. Тепер наша робота з очистки місця, яке було нелегально забудоване, буде не такою безпечною і легкою”, – прокоментував ситуацію голова міської ради міста Безілдон Тоні Бол.

В 2009 році Франція розпочала масштабну кампанію по виселенню циган у рамках жорстких заходів по наведенню порядку, про які раніше оголосив президент Ніколя Саркозі. Рішення про масове виселення циган було прийнято після ряду нападів на поліцейські дільниці.

Відтоді по всій країні було ліквідовано близько 100 циганських наметових містечок, вислано близько тисячі циган.

Програму депортацій зустріли критикою і за межами Франції. Масові вигнання різко розкритикували Ватикан і ООН. У самій Франції пройшли акції протесту.

За матеріалами Tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.