Новини технологій. 17 вересня. Результатом розвитку ключових глобальних трендів в інформаційній сфері стане поява «глобального розуму», що складається з усіх людей, з’єднаних комп’ютерами.

Юрій Мільнер пророкує появу "глобального розуму"

Про це заявив в ході дискусії «Ключові тренди завтрашнього дня» на 8-му Ялтинському форумі YES засновник російської компанії Digital Sky Technologies Юрій Мільнер, повідомляє прес-служба Фонду Пінчука.

Мільнер прогнозує протягом найближчих десятиліть «виникнення глобального розуму», який складається з усіх живих істот, пов’язаних через комп’ютери. Цей єдиний розум нікому не належатиме, але буде вільно поширюватися по всьому світу, визначаючи в тій чи іншій мірі дії кожної людини». За словами Мільнера, для підтримки роботи цього «глобального розуму» використовуватиметься близько 20% енергії, яка виробляється на планеті.

На думку Мільнера, до цієї футуристичної картини можуть привести тенденції в інформаційній сфері, що спостерігаються сьогодні . Так, у світі спостерігається безпрецедентний ріст кількості користувачів інтернету: на сьогоднішній день до мережі підключені 2 млрд людей. У наступні десять років їх кількість збільшиться до 5 млрд.

При цьому кількість пристосувань, підключених до інтернету, за той же час зросте до 20 млрд (у два рази в порівнянні із сьогоднішнім днем). «Тобто, до 2020 року в світі буде 25 мільярдів людей та одиниць техніки, які об’єднані в мережу. Вони будуть пов’язані між собою, будуть виробляти інформацію і обмінюватися нею», – сказав Мільнер.

Кількість інформації, що генерується на Землі, також буде безпрецедентно рости. «Якщо ви складете всю інформацію, яка була генерувати людством за останні 30 тисяч років – до 2003 року, то саме така кількість інформації була створена за два дні в минулому році. Через десять років така кількість інформації буде створена за 1 годину», – зазначив засновник компанії DST.

Значення соціальних мереж буде рости, і вже незабаром вони будуть безпосередньо впливати не тільки на інформованість, а й на особисту сферу життя людей. «Є щонайменше 50% шансів, що вже незабаром люди будуть встановлювати дружні відносини між собою на підставі рекомендацій штучного інтелекту», – сказав Мільнер.

За матеріалами ZN.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.