Новини здоров’я. 28 вересня. Велосипед – екологічний засіб пересування, проте якщо ви катаєтеся в великому місті, ваші легені вас за це не подякують.

Велосипед в сучасному місті став зовсім не здоровим способом пересування

Велосипедисти вдихають більше вуглекислого газу, ніж пішоходи, що згубно впливає на здоров’я їх дихальної системи.

На щорічному європейському Конгресі респіраторних захворювань в Амстердамі вчені підняли питання про користь їзди на велосипеді в міських умовах. Через автомобільні вихлопні гази в повітрі перебуває велика кількість кіптяви, або чорної сажі, яка осідає в легенях, коли ми її вдихаємо. Все більша кількість наукових праць вказує на зв’язок між кіптявою, зниженням функції легень і ризиком розвитку інфаркту.

З метою дослідження вчені з Лондонської школи медицини порівнювали кількість макрофагів у мазку з дихальних шляхів велосипедистів і пішоходів. Макрофаги – це імунні клітини, які знаходяться в нижніх дихальних шляхах і поглинають чужорідні речовини, запобігаючи потраплянню їх в легені. Дані аналізу показали, що у легенях велосипедистів кіптяви в 2,3 рази більше, ніж у легенях пішоходів. Це пов’язано з тим, що велосипедист дихає частіше, ніж пішохід, а також знаходиться ближче до вихлопних труб автомобілів.

«Ми вважаємо, що велопрогулянки у великих містах підвищують рівень впливу чорної сажі на організм. Всім велосипедистам варто враховувати це, плануючи свої поїздки», – підкреслюють дослідники.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.