Новини світу. 28 вересня. Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг назвав кризу в зоні євро “палаючим будинком, де немає виходу”, а саму європейську валюту – “історичним пам’ятником колективної дурості”.

Вільям Хейг
Вільям Хейг: євро - це пам'ятник глупості

Ці висловлювання він зробив в інтерв’ю британському журналу Spectator.

Британський міністр також заявив, що в результаті врегулювання боргової кризи жителі Німеччини будуть змушені “все своє життя субсидувати” такі країни, як Греція, Італія і Португалія.

Слова Хейга стали найбільш різкою оцінкою стану справ у зоні євро, даної міністрами нинішнього британського уряду. Глава МЗС належить до Консервативної партії Великобританії, багато членів якої скептично ставляться до європейської інтеграції.

В кінці 90-х років Хейг, який в той час займав посаду лідера партії консерваторів, виступив проти переходу Великобританії на єдину євровалюту. За його словами, нинішні події в зоні євро доводять, що він мав рацію.

Голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу заявив сьогодні в Європарламенті, що нинішня боргова криза є серйозним викликом, з яким Євросоюз стикається вперше за всю свою історію. При цьому Баррозу заявив, що Греція залишиться в складі зони євро незважаючи на цю кризу.

Водночас глава британського МЗС в інтерв’ю дав наступний прогноз: “Греки, італійці та португальці будуть змушені змиритися з дуже серйозними змінами в тому, що відбувається в їхніх країнах… А німці будуть змушені змиритися з тим, що вони будуть субсидіювати ці країни протягом довгого часу, насправді, все своє життя”.

Даючи оцінку зоні євро, Вільям Хейг сказав: “Було дурістю створити цю систему. Вона на століття залишиться історичною пам’яткою колективної дурості. Однак вона існує, і ми повинні зважати на це”.

Міністр закордонних справ Великобританії заявив, що структури ЄС союзу мають занадто багато влади і Великобританія має намір одержати назад частину повноважень, переданих на рівень Євросоюзу.

“У ЄС надто багато влади. Ми не змінили нашу точку зору з тих пір, як прийшли до влади. Швидше, перебування при владі посилило цю нашу точку зору”, – додав він.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.