Новини світу. 4 вересня. Святкування двадцятої річниці незалежності Україна в Брюсселі проявило проблему помилкового позиціонування нашої країни на міжнародній арені.

Для Європи Україна - нещасна країна

Про це заявив президент Європейської Асоціації Українців Олексій Толкачов, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, на міжнародній арені Україна сприймається переважно як глибоко нещасна молода пострадянська держава, “яка постійно скрізь і всім скаржиться на власні негаразди, корупцію, політичні проблеми, важку радянську спадщину, голодомор, проблеми з транспортуванням газу”.

Толкачов також зазначив, що приблизно “80-90% інформаційних повідомлень про Україну в західних ЗМІ носять підкреслено негативний характер”.

Україна сьогодні виглядає як слабка країна, країна-жертва, яка постійно скаржиться і просить допомоги. Європі такі суб’єкти не потрібні, їй вистачає і власних проблем. Саме такий негативний імідж, неправильне позиціонування визначає неготовність ЄС прийняти Україну. Європа потребує сильних державах. Вона буде поважати ті народи, які поважають самі себе і можуть самі собі допомогти”, – підкреслив він.

Глава Європейської Асоціації Українців вважає, що сьогодні імідж країни можна виправити декількома шляхами.

“Найкращий – на основі досягнень сьогодення. Їх, на жаль, не так уже й багато. Особливо з урахуванням політичної ситуації … Можна формувати позитивний імідж авансом, рекламуючи майбутні досягнення. Це сформує в Європі великі надії, пов’язані з Україною, але їх усім нам доведеться виправдати і відпрацювати тяжкою працею “, – зазначив він.

“Найнадійніший спосіб поліпшити імідж України вже сьогодні – зробити наголос на величної тисячолітньої історії. Почати, зрештою, хвалитися не власними трагедіями, а величними звершеннями минулого. Спадщина Трипільської культури і Київської Русі дає всі необхідні передумови саме для такої позитивно історичної стратегії формування міжнародного іміджу. Разом з тим, реклама величного минулого України викликає не тільки інтерес, але і закладає в міжнародному середовищі надію – якщо Україна має тисячолітню історію, то очевидно, буде і тисячолітнє майбутнє “, – додав Толкачов.

Нагадаємо, 24 серпня в ході святкування Дня Незалежності України в Брюсселі відбулася акція одягання головного символу міста – фонтану Manneken Pis (Пісяючий хлопчик). Цього року Україною був презентований костюм князя Київської Русі Ярослава Мудрого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.