Новини політики. 10 вересня. Розмірковуючи, підписувати чи не підписувати угоду про асоціацію з Україною, європейці, обговорюють і третій варіант – підписувати, але не все.

ЄС готовий до співпраці з Україною

Якщо ситуація з Юлією Тимошенко і демократією в Україні буде зовсім вже плачевна, може статися, що Євросоюз не захоче політично асоціюватися з країною, в якій твориться судове свавілля, обмежуються основні свободи і порушуються права людини, але погодиться на економічну інтеграцію з нею.

Таким чином, зберігши політичне обличчя, Євросоюз не втратить економічну вигоду, уклавши з Україною якусь тимчасову угоду про зону вільної торгівлі (причому навіть не обов’язково «поглибленої та всеосяжної») на невизначений період – «поки в Україні не зміниться ситуація на краще».

Відзначимо, що ще за Віктора Ющенка українська сторона пропонувала розділити політичну і економічну частини угоди, правда, з іншої причини – Київ не бажав тоді підписувати політичну частину без фіксації перспективи членства в ЄС, але не хотів через це гальмувати економічну інтеграцію з Євросоюзом. Аж до недавнього часу ЄС був категорично проти подібного поділу документа.

Але якщо європейці оберуть саме цей варіант, то вони повинні розуміти, що насправді такий сценарій дуже вигідний саме Віктору Януковичу. Адже в цьому випадку він отримує вихід на європейський ринок, але не бере на себе ніяких зобов’язань у сфері демократії і не обіцяє дотримуватися незрозумілих і непотрібних йому європейських цінностей.

Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.