Новини економіки. 28 вересня. Європейський союз переживає найсильнішу за десятиліття кризу довіри, що ставить під загрозу економічне і соціальне благополуччя Старого Світу.

Баррозу впевнений, що Греція виконає усі зобов'язання

З такою заявою виступив глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу в щорічному посланні Європарламенту. “Це криза довіри, з якою ми не стикалися протягом десятиліть”, – наводить Reuters слова Баррозу.

Глава ЄК наголосив, що на тлі посилення спекуляцій на тему можливості розпаду єврозони країнам-учасницям як ніколи важливо прагнути до глибшої економічної інтеграції і припиняти будь-які спроби “розхитати” валютний союз.

Греція, яка є зараз найбільш слабкою ланкою блоку, не покине єврозону і виконає всі свої зобов’язання по стабілізації держфінансів, висловив упевненість Баррозу.

Глава Єврокомісії також додав, що, як тільки єдність і бюджетна дисципліна в єврозоні будуть відновлені, валютний союз зможе перейти на наступний щабель інтеграції, а саме випуск єдиних євробондів, або “облігацій стабільності”. Єврокомісія представить проект таких інструментів в найближчі тижні, повідомив Баррозу.

Днем раніше в Берліні відбулася зустріч канцлера Німеччини Ангели Меркель і голови грецького уряду Георгіуса Папандреу. На двосторонньому саміті  Меркель заявила, що Німеччина надасть Афінам “будь-яку необхідну допомогу”.

У свою чергу грецький прем’єр запевнив, що країна готова повністю виконати взяті на себе зобов’язання. У цей же день парламент Греції схвалив поправки до податкового законодавства країни, які стосуються запровадження податку на нерухомість. Влада розраховує отримувати від введення податку близько 2 млрд євро щорічно в казну для стабілізації бюджету.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.