Новини світу. 22 вересня. Рада Європейського союзу частково зняла заборону на поставки зброї до Лівії у відповідності з резолюцією Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН) від 16 вересня 2011р.

війна, Лівія, Бенгазі
ЄС дозволив поставки зброї до Лівії

Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.

Також Рада Євросоюзу дозволила користуватися лівійськими повітряними суднами аеропортів на території країн ЄС. Крім того, у країнах ЄС розморожені заблоковані раніше рахунку Центрального банку Лівії, Агентства з інвестицій Лівії, Лівійського закордонного банку та Фонду з інвестицій у країни Африки.

Зняття заборони на постачання зброї до Лівії, як передбачається, допоможе забезпечити безпеку персоналу ООН, а також забезпечить уряд цієї країни засобами для підтримки безпеки і роззброєння бойових загонів, які продовжують діяти на території держави. Нагадаємо, що санкції щодо Лівії були введені резолюціями Ради безпеки ООН від 26 лютого і 17 березня 2011р.

Незважаючи на діюче ембарго, в червні 2011р. влада Франції зізналася, що країна постачала зброєю лівійських повстанців. Поставки були організовані після того, як урядова армія Лівії оточила “мирне населення” в районі гір Нафуса і не давала можливості постачати гуманітарну допомогу людям, що опинилися в кільці.

Тоді Париж почав перекидати повітряним шляхом з гори Нафуса “засоби самозахисту” для оточених: автомати, кулемети, гранатомети і боєприпаси до них. Франція першою з країн НАТО визнала, що озброює лівійських заколотників. У серпні 2011р. представники Міноборони Великобританії заявили, що солдати британських військ спеціального призначення брали участь у штурмі Тріполі.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.