Новини України. 26 вересня. Фракція «Реформи заради майбутнього» закликає президента України накласти вето на прийнятий минулої п’ятниці закон «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України».

Ігор Рибаков проти паспортів з біометричною інформацією

Про це заявив лідер фракції «Реформи заради майбутнього» Ігор Рибаков, зауваживши, що його фракція не підтримала цю законодавчу ініціативу, повідомляє Сегодня.

«Ті, хто лобіював «проходження» закону через сесійний зал ВР, стверджують, що закон увімкне зелене світло впровадження безвізового режиму з країнами-членами ЄС, – зауважив Ігор Рибаков, – Дійсно, відповідним указом президента України, у квітні цього року, був затверджений План дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України. І справді, одним із пунктів Плану є прийняття закону щодо введення в Україну документів для виїзду за кордон з електронним носієм біометричної інформації».

Крім того, Рибаков підкреслив, що біометричні дані будь-якої людини є частиною персональних даних, а тому їх обсяг повинен визначатися, як мінімум, відповідним законом України.

Лідер фракції «Реформи…» переконаний, що «прийнятий закон «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України» – елементарний спосіб збагатитися певним структурам, які займаються виготовленням відповідних документів». «Тим більше, мова йде про колосальні суми – як з державного бюджету, так і з кишень наших громадян. До того ж – ці структури отримають доступ до конфіденційної інформації, що стосується кожного громадянина України», – додав політик.

«Саме тому фракція «Реформи заради майбутнього» закликає президента накласти вето на цей абсолютно корупційний документ і не допустити, щоб певні спритні структури збагачувались за рахунок держави та її громадян і володіли їх приватною інформацією», – заявив лідер фракції Ігор Рибаков.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.