Новини політики. 4 вересня. Нова суперечка щодо російського газу є доказом того, що Росія не може контролювати Україну, і Москві доводиться використовувати шантаж.

Янукович не виправдовує надій Кремля

Про це розповів експерт з економічних питань Фредрік Еріксон.

На думку директора Європейського центру міжнародної політекономії Фредріка Еріксона, Росія нині намагається шантажувати Україну, щоб втілити свій план щодо великого митного союзу на території колишнього СРСР. Це говорить про те, що Моcква все більше потрапляє у стан розпачу і розчаровується у керівництві України.

“Кремль сподівався, що Янукович буде російським пуделем, який виконуватиме будь-яку вимогу і радо поверне Україну до сфери впливу Москви. Але Кремль невірно оцінив Януковича“,- вважає Фредрік Еріксон.

На думку експерта, нинішній український президент більш приязно ставяться до Росії, ніж його попередник, але він розуміє, що майбутнє української економіки полягає у більш тісній інтеграції з Європою. Це інтеграція через торгівельні стосунки та інвестиції.

Митний союз, який Кремль намагається створити має дуже хитке економічне підґрунтя,- зауважує Фредрік Еріксон. Експерт вважає, що усім країнам колишнього СРСР варто переорієнтовуватися вбік світових ринків, замість того, щоб збільшувати обсяги торгівлі з Росією. Адже Москва має політичні, а не економічні мотиви для створення митного союзу.

“Кремль намагається заблокувати тенденцію до інтеграції з Європою, що останнім часом зростає. Стратегія Росії полягає у збільшенні економічних та політичних важелей впливу у світі, розширюючи сферу економічного впливу та контролю. Це дуже погано для інших країн. Адже їм доведеться платити за російські амбіції щодо повернення статусу супер держави”,- розповідає Фредрік Еріксон.

Джерело Deutsche Welle

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.