Новини медицини. 19 вересня. Їжа, ліки, деякі інфекції можуть викликати ураження шлунка та кишечника, викликаючи алергію.

сніданок-білкова їжа
Чому нашому організму не подобається деяка їжа

Харчова алергія спостерігається при вживанні в їжу певних, часом сезонних продуктів: деяких овочів, фруктів, ягід, грибів, рідкісних морських і рибних продуктів, розповідають фахівці НоуХауМед.

Алергія може розвиватися також після прийому ліків (і потрапляння в організм інших хімічних речовин), що володіють високими сенсибілізуючими властивостями (антибіотики, сульфаніламідні препарати, гідразин, атофан, похідні піразолону та ін), при вдиханні: пилку квітів, пилу і парів деяких хімічних речовин. Білкові речовини, що утворюються при розпаді шкідливих бактерій, глистів, живуть в шлунково-кишковому тракті, можуть бути причинами виникнення алергічних реакцій. Психічний стан хворого, метеорологічні фактори, фаза менструального циклу можуть провокувати прояви алергії.

Важливу роль в її виникненні грає спадкова схильність. Родичі 3/4 людей з алергічними проявами страждають тим же. Нерідко у таких хворих визначається високий рівень імуноглобуліну Е в крові або надмірне вироблення гістаміну клітинами крові, недостатнє його руйнування, що і визначає схильність до алергічних реакцій.

Токсикози першої та другої половини вагітності, інфекційні захворювання, вживання ліків під час вагітності, порушення харчового режиму вагітної, особливо в останні місяці вагітності (одноманітне, з надмірним вживанням одного з алергенів – яєць, меду, кондитерських виробів, молока, мандаринів), а також під час годування грудьми, грають важливу роль в розвитку захворювання. У дитини ще в животі матері може розвинутися алергія на речовини, присутні в материнському організмі.

Після народження, алергени передаються з грудним молоком і їжею, через кишкову стінку, що володіє підвищеною проникністю, особливо у дітей грудного віку, тим більше після шлунково-кишкових захворювань, а також у період одужання від різних захворювань, при втраті маси тіла і виснаженні.

Прояви алергії органів травлення.

При ураженні стравоходу спостерігаються дисфагія і біль в грудній клітці  (звично при ковтанні). Ураження шлунково-кишкового тракту проявляється болем у животі, іноді гострим, який симулює гострі хірургічні захворювання черевної порожнини. Можуть спостерігатися шлунково-кишкові кровотечі.

Пошкодження печінки проявляється її збільшенням, жовтяницею, зміною аналізів крові (АЛТ, АСТ, білкових фракцій та ін.) Важкі випадки з масовою загибеллю тканини печінки відбуваються дуже гостро і закінчуються печінковою недостатністю і часто загибеллю хворого.

Що робити, якщо у вас алергія і харчова непереносимість?

Вирішити проблему з харчовою алергією можна за допомогою тесту ImuPro300. Це деталізований тест, що оцінює індивідуальну приховану харчову алергію/непереносимість на велику кількість продуктів.

За матеріалами НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.