Новини авто. 21 вересня. Відео. Німецькі дослідники успішно випробували повністю автономний транспортний засіб в умовах реального трафіку столиці ФРН.

Машині MadeInGermany водій не потрібен

Проект MadeInGermany був початий в 2007 році групою AutoNOMOS, яка об’єднала інженерів і фахівців з штучного інтелекту з Вільного університету Берліна. Дослідники задалися метою створити автомобіль, управління яким не вимагало б участі водія.

Вони переобладнали Volkswagen Passat Typ 3C з кузовом “універсал”, оснастивши його набором сенсорів, включаючи шість лазерних далекомірів, радар та GPS-антену. На автомобілі також встановлені лазерний сканер, що формує 3D-модель навколишнього простору, і три відеокамери, які стежать за сигналами світлофора, розділовими смугами і положенням транспортного засобу щодо них.

З такими приладами MadeInGermany може легко орієнтуватися навіть в умовах інтенсивного руху, оглядаючи околиці на 360 градусів і контролюючи всі системи управління. Роль водія зводиться до простого спостереження з можливістю відключити автопілот в екстрених ситуаціях. Розробники також протестували варіант з управлінням системою за допомогою мозкових сигналів.

У червні цього року автомобіль, що намотав тисячі кіл по випробувальному автодромі, отримав схвалення транспортного відомства, після чого зміг з повним правом виїхати на столичні вулиці. У ході першого заїзду він чотири рази подолав 20-кілометровий маршрут, благополучно минувши 46 світлофорів і не викликавши жодних нарікань. У найближчі місяці MadeInGermany продовжить колесити по Берліну, а потім спробує дістатися сусіднього міста.

Керівник проекту Рауль Рохас впевнений в тому, що через 10-15 років автомобілі на автопілоті будуть зустрічатися повсюдно – принаймні на автобанах.

ВІДЕО

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.