Новини авто. 9 вересня. Німецький автовиробник Volkswagen повідомив, що відкладе злиття з Porsche Automobil Holding SE в 2011 році і розгляне інші способи інтеграції.

Porsche Holding Salzburg, Volkswagen
Volkswagen і Porsche відкладають злиття

Завадою для злиття компаній стали правові труднощі у Німеччині та США, пов’язані зі звинуваченнями Porsche в маніпуляціях ринком.

У 2009 році Porsche і Volkswagen домовилися про укладення угоди щодо злиття компаній до кінця 2011 року, але з лютого угода відкладалася через юридичні питань і кримінальні розслідування діяльності колишнього глави правління Porsche Венделіна Відекінга і колишнього фіндиректора компанії Хольгера Хертера.

Мюнхенське адвокатське бюро CLLB подає позов на 1,1 млрд євро проти автовиробників Porsche і Volkswagen. Колективний позов до земельного суду Брауншвейга поданий від 41 компанії, серед яких є банки, страхові компанії, інвестиційні компанії, державні та хедж-фонди.

“Загальний збиток може досягати сотень мільярдів”, – йдеться в тексті позовної заяви, поданої проти Porsche і Volkswagen.

Повідомляється, що до кінця року подібні багатомільярдні позови проти автовиробників можуть подати ще кілька адвокатських контор.

Читайте також: Volkswagen придбав найбільшу в Європі дилерську мережу

На думку прокуратури Штутгарта, при спробі Porsche поглинути Volkswagen Відекінг і Хертер брали суттєві для компанії ризики, укладаючи угоди, які страхують від зміни котирувань акцій.

Представники Volkswagen повідомили, що в ході переговорів з Porsche компанії “прийшли до висновку, що заплановане злиття з Porsche SE не може бути виконано в терміни, встановлені угодою”, в умовах, коли компанії отримали нову оцінку тривалості розслідування від прокуратури Штутгарта.

Згідно з заявою Porsche, дві компанії не змогли домовитися про ціну угоди. Volkswagen додала, що в найближчі тижні рада директорів “проаналізує, чи є інші альтернативні способи щодо створення об’єднаної автогрупи з Porsche“.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.