Новини світу. 29 вересня. Експерти ВООЗ оприлюднили список найбільш загазованих і найчистіших міст на Землі.

гази-забруднене повітря
Найбрудніші міста Ірану, Індії, Пакистану

Найбільш брудне повітря виявили в містах Ірану, Монголії, Індії, Пакистану і Ботсвани. У США і Канаді знаходяться міста з найбільш чистим повітрям.

Експерти ВООЗ провели аналіз зразків повітря від 1 000 міст світу на предмет визначення концентрації частинок з діаметром 10 і менше мікрометрів. При попаданні в організм людини ці частинки здатні викликати хвороби серця, рак легенів, астму та гострі інфекції нижніх дихальних шляхів.

Основним джерелом забруднення повітря є електростанції, фабрики, заводи, автомобілі, а також вугільне паливо. У 2008 році, за підрахунками ВООЗ, в результаті забруднення повітря передчасно померли 1,34 мільйони людей.

Серед міст, рівень забруднення повітря яких перевищує встановлений ліміт у десять разів і більше, експерти відзначають такі: Лахор, Пешавар і Кветта (Пакистан), Ясудж, Керманшах, Санандадж і Ахваз (Іран), Лудхіяна (Індія), Улан-Батор (Монголія ) і столиця Ботсвани Габароне.

Найчистішими визнані такі міста, як Вайтхорс, Кітімат, Бернс Лейк і Х’юстон в Канаді, а також Кліарлейк Каліф, Санта Фе і Нью-Мексико в США. Крім США і Канади чистими містами можуть похвалитися Естонія (Талін) і столиця індонезійської провінції Ріау Пеканбару.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.