Новини здоров’я. 1 вересня. Вчені створили вірус, який, потрапляючи у кров людини, може вибірково вражати ракові клітини.

лікарня-препарати-ліки
Вчені створили вірус, який вибірково вражає ракові клітини

Медики вважають, що цей метод може суттєво підвищити ефективність боротьби з онкологічними захворюваннями.

Вірус атакує лише пухлини, не зачіпаючи здорові тканини. Про це свідчать результати невеликого дослідження, в якому взяли участь 23 пацієнти і яке опубліковане в журналі Nature.

Науковці кажуть, що їхній винахід одного дня може по-справжньому змінити лікування. Фахівці з раку кажуть, що застосування вірусів у боротьбі з хворобою дає обнадійливі результати.

Використання вірусів проти раку – не нова ідея, але раніше вважалося, що їх слід було вводити безпосередньо у пухлину, щоб обійти захист імунної системи. Вчені змінили вірус вісповакцини, який раніше використовували для щеплення проти віспи.

Новий вірус, названий JX-594, вводили у різних дозах у кров 23 пацієнтів, які мали рак, поширений на різні органи. З восьми людей, які отримали найвищу дозу вакцини, у сімох вірус розмножувався лише в пухлинах, не впливаючи на здорові тканини.

За словами професора Джона Белла з Університету Оттави, який керував дослідженням, це вперше у медичній історії вірус показав, що може “послідовно і вибірково відтворювати себе у ракових тканинах після внутрішньовенного введення”.

Ін’єкції зупинили подальше зростання пухлин у шістьох пацієнтів. Однак вірус не вилікував їх від раку. Експеримент мав на меті довести безпечність вірусу, тому пацієнтам дали лиш одну дозу вірусу.

Професор Белл визнав, що дослідження перебуває на дуже ранній стадії, однак додав: “Я вважаю, що одного дня вірусний та інші біологічні методи лікування можуть справді трансформувати наш підхід до лікування раку”.

За матеріалами ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.