Новини політики. 9 вересня. Верховна Рада прийняла за основу законопроект 7562, який надає право Кабінету міністрів самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей в бюджеті.

Верховна Рада хитрощами позбавляє українців пільг

Як повідомив народний депутат України Анатолій Гриценко, для того, щоб документ отримав підтримку депутатів, його модифікували в інший законопроект – N 9127. Після того, як комітети Ради висловилися проти внесення 7562 до порядку денного, вчора Кабінет міністрів подав новий законопроект N 9127, текст якого повторює 7562 за винятком норми про можливість приватизації української ГТС.

Після цього Голова ВР Володимир Литвин вважає, що для внесення нового законопроекту буде досить візи одного Комітету з питань правосуддя Сергія Ківалова. Комітет сьогодні завізував законопроект, і його почали обговорювати за скороченою процедурою.

На думку Анатолія Гриценка подібні дії свідчать про те, що влада не готова відкрито робити непопулярні кроки.

«Якщо є проблеми з пільгами, то треба чесно це визнати. Після цього президент і уряд повинні прийняти чесне й сміливе рішення: внести законопроект про обмеження пільг окремим категорія населення. А не робити це злодійкувато: вносити в зал законопроект “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень”, де в тілі закону говориться про судове рішення “Іванов проти України”, а в перехідні положення включати норми щодо ліквідації пільг для всіх категорій населення».

Законопроект № 7562, «Про гарантії держави виконання рішень суду» не відповідає своїй назві і передбачає фактичне скасування більшості пільг для багатьох категорій громадян, дозволяє Кабміну приватизувати об’єкти, раніше заборонені до приватизації і багато іншого.

Згідно з текстом документа, соціальні виплати та пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, медиків і вчителів відтепер будуть регулюватися не законами, прийнятими Верховною Радою, а Кабінетом міністрів у ручному режимі, що прямо суперечить чинній Конституції Україні.

При цьому в законопроекті вказується, що порядок і розмір виплат щорічно встановлюється Кабміном з урахуванням реальних фінансових можливостей держави. Це означає, що уряд може відмовити пільговим категоріям громадян у соціальній допомозі, якщо вирішить, що в бюджеті на це немає грошей.

За матеріалами ZN.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.