Новини політики. 15 вересня. Міністерство юстиції України оприлюднило попередній висновок Венеціанської комісії щодо законопроекту «Про вибори народних депутатів України».

Венеціанська комісія має зауваження до України

Офіційна позиція Венеціанської комісії буде висловлена ​​за підсумками візиту делегації комісії в Україну 22-23 вересня. Попередній висновок оприлюднений на сайті Міністерства юстиції. Зараз міністерство готує переклад на українську мову.

Згідно попереднього висновку, ряд положень законопроекту потребує вдосконалення. При підготовці законопроекту не були враховані попередні рекомендації Венеціанської комісії та ОБСЄ. Зокрема, залишаються невирішеними наступні питання:
– Обмеження на право бути кандидатом для тих, хто засуджений за навмисний злочин, незалежно від тяжкості злочину;
– Відсутність чітких критеріїв та строків визначення меж виборчих округів;
– Відсутність ясності в питанні про можливість оскаржити результати виборів;
– Відсутність повної інформації про джерела та суми фінансування виборчої компанії.

Крім того, у Венеціанській комісії зазначили занадто часту зміну виборчих правил (повернення до змішаної системи), що може підірвати довіру виборців, політичних партій і громадянського суспільства. У комісії рекомендують приймати такі зміни шляхом широкого і відкритого обговорення в парламенті за участю всіх політичних сил.

Також у законопроекті не був врахований принцип, згідно з яким процедури для виборів всіх рівнів повинні бути зведені в один кодекс.

У Венеціанській комісії вважають закон занадто складним і важким для розуміння учасниками виборчого процесу та членами виборчих комісій.
У комісії відзначили і ряд позитивних нововведень:

– Необмежений доступ ЗМІ для всіх публічних заходів, пов’язаних з виборами;
– Обов’язкове навчання для голів, заступників голів та секретарів ДВК;
– Виключення необмеженого права виключати членів виборчих комісій.

Президент України Віктор Янукович пообіцяв врахувати висновки Венеціанської комісії та ОБСЄ і навіть взяти це під свій особистий контроль.

Законопроект «Про вибори народних депутатів України» істотно змінює виборче законодавство, зокрема, вводить пропорційно-мажоритарну систему.

За матріалами Газета по-киевски

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.