Новини науки. 30 вересня. У Гарвардському університеті у четвер, 29 вересня, відбулося вручення Антинобелівської премії (Ig Nobel prize), повідомляє Reuters.

Вчора визначилися лауреати Шнобелівської премії

Цю премію, відому в Росії також як Шнобелівська, присуджують за найсумнівніші досягнення в науці.

Шнобелівську премію вручили в 10 категоріях. Серед лауреатів цього року виявилися численні провісники кінця світу. По деяких з представлених версій, кінець світу мав настати вже кілька разів: наприклад, в 1954, в 1982, в 1992, в 1994 або в 2011 роках.

Премію також отримали автори дослідження про те, як потреба до сечовипускання впливає на процес прийняття рішень. Ця нагорода була вручена в номінації “Медицина”

Одним з лауреатів Антинобелівської премії цього року також став норвежець, який в своїй науковій праці спробував проаналізувати, чому в повсякденному житті люди зітхають. Крім того, “Шнобелівку” отримали дослідники, що пояснили, чому дискоболи відчувають запаморочення, у той час як метальники молота з цією проблемою не зіштовхуються.

Серед лауреатів Шнобелівської премії виявився також мер Вільнюса Артурас Зуокас. Він запропонував боротися з незаконним паркуванням автомобілів класу люкс за допомогою танків і продемонстрував, як це може виглядати.

Антинобелівська премія була заснована Марком Абрахамсом, редактором гумористичного журналу “Аннали неймовірних досліджень” (The Annals of Improbable Research), в 1991 році. Антинобелівські премії вручаються незадовго до того, як стають відомі лауреати Нобелівської премії. Примітно, що автори сумнівних досліджень отримують нагороди з рук справжніх нобелівських лауреатів.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.