Новини медицини. 7 вересня. Міміку вважають універсальною мовою емоцій, проте представники різних культур по-різному читають емоції на обличчях людей.

Люди по-різному сприймають емоції

Особливо сильно відрізняється сприйняття та інтерпретація азіатів і європейців.

Вважається, що міміка, притаманна лише людині, є еволюційним удосконаленням, і тому повинна була розвиватися однаково у всіх людей, що населяють планету. Вчені з університету Глазго, Шотландія, вирішили з’ясувати, чи дійсно це так. Вони розглядали, як представники різних культур читають вираз облич, і, зокрема, як вони сприймають негативні та позитивні емоції.

Як показали досліди, люди сприймають міміку за допомогою своїх особистих ментальних образів, які формуються на основі життєвого досвіду і допомагають розібратися, чого слід очікувати від людей з певною мімікою.

В експериментах взяли участь китайці та європейці, яким показували картинки із зображенням емоційних осіб, і просили визначити, яка саме емоція відображена на обличчі. У результаті з’ясувалося, що китайці більше покладаються на очі, коли трактують емоції, а європейці – на брови і рот.

На думку вчених, така різниця в сприйнятті може пояснити багато ускладнень, що виникають у відносинах між представниками різних культур.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.