Новини медицини. 22 вересня. У жовтні в продажі появиться біодобавка, яка зменшує зморшки.

Нова добавка забирає зморшки зсередини

Виробник стверджує, що препарат є не більше ніж суміш натуральних харчових екстрактів, яка активує гени, що покращують тонус шкіри. Випробування вже проведені, і, якщо перевірка їх не спростує, це буде перший засіб на ринку, що прибирає зморшки, впливаючи на глибокі шари шкіри. З іншого боку, це не перший препарат, що довів свою ефективність на науковій основі: є дані про креми проти зморшок, які непогано показали себе на косметичному ринку.

Незалежним фахівцям сподобалися попередні результати і вони рекомендують розробникам провести подвійне сліпе дослідження, при якому ні піддослідні, ні доктори до самого кінця експерименту не знають, де ліки, а де плацебо. Після цього слід докладно відзвітувати про успіхи у рецензованому науковому журналі, а поки що сумнівів не уникнути.

“Генетична їжа” – дітище Джона Кейсі та його колег із британської корпорації Unilever, яка займається косметикою, товарами для дому та харчовими продуктами. Компанія замовила випробування чотирьом дослідним групам. У них брали участь 480 жінок з Великобританії, Німеччини та Франції, які переступили поріг менопаузи.

За даними, які просочилися в пресу, але поки не опубліковані офіційно, через 14 тижнів прийому (три рази на день) “гусячі лапки” навколо очей стали в середньому на 10% дрібніші, а в кращому випадку – на всі 30%. У жінок, що приймали плацебо, помітних змін в глибині зморшок не було.

В одному з двох французьких досліджень фахівці зробили 4-міліметрову біопсію у 110 дам до і після випробувань. Вивчався білок колаген – головний структурний компонент шкіри. Судячи з антитіл, які забарвлюють шкіру в червоний колір при виділенні нового колагену, у кожної п’ятої учасниці значно підвищилося виробництво свіжого колагену в найглибшому шарі шкіри – дермі – у порівнянні з плацебо-групою.

Сам Кейсі представив деякі з цих результатів у минулому році на конференції Товариства дослідницької дерматології США. За його словами, повні дані вже відправлені в журнали на рецензування.

Як працюють ці чарівні капсули? В міру наближення до менопаузи у жінок скорочується виробництво естрогену і стають більш активними ферменти протеази. Вони зменшують пористість шкіри, прибираючи колаген швидше, ніж він встигає оновитися. Одночасно знижується активність естрогенових рецепторів, що відповідають за вироблення колагену. В результаті цих двох процесів шкіра втрачає пластичність, а зморшки ростуть і заглиблюються.

Група Джона Кейсі намагалася зрозуміти, який вплив роблять певні натуральні харчові екстракти на майстер-гени, які диригують іншими генами – в даному випадку генами, залученими в синтез колагену. В результаті вийшов препарат, заснований на вітамінах C і E, яким допомагають ізофлавони сої, лікопін томатів і Омега-3-ненасичені жирні кислоти риб’ячого жиру.

Unilever планує розпочати використання препарату в жовтні в 44 спа-салонах Великобританії, Канади та Іспанії. В цих країнах для продажу подібної біодобавки не треба отримувати спеціальну ліцензію, оскільки її компоненти вже широко використовуються, а виробник не стверджує, що капсули поліпшують здоров’я.

Незважаючи на відсутність довгострокових випробувань, Гейл Дженкінс, один з розробників, рекомендує приймати по три капсули на день протягом трьох місяців – і тоді, мовляв, побічних ефектів точно не буде. Якщо перервати курс, процес старіння піде з новою силою.

За матеріалами compulenta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.