Новини здоров’я. 21 вересня. Українські вчені-онкологи вважають головними проблемами вітчизняної онкологічної сфери пізнє виявлення ракових захворювань.

В Україні є багато проблем в галузі онкології

Також проблемами є збільшення випадків захворювання меланомою і брак кваліфікованих медиків-онкологів. Такі дані були представлені журналістам у ході прес-конференції, присвяченій відкриттю XII з’їзду онкологів України в Судаку.

«Досі одним з недоліків в онкологічній галузі є пізнє виявлення ракових захворювань. Півтори тисячі онкологів, що працюють в Україні, навряд чи зможуть забезпечити ранню діагностику. Для цього треба підключати загальнолікувальну мережу», – зазначив голова управління Українського науково-медичного товариства онкологів Валентин Ганул.

У свою чергу, професор кафедри онкології Кримського державного медичного університету Володимир Єфетов звернув увагу на зростання числа захворювання на меланому. «Це пов’язано зі зловживаннями сонячними ваннами тими, хто відпочиває на морі. Напевно, необхідно провести якусь науково-профілактичну роботу та пояснити людям, що все добре в міру», – підкреслив учений.

Ректор Донецького національного медичного університету ім. М. Горького Юрій Думанський вважає, що проблемним питанням залишається підготовка молодих фахівців у галузі онкології. «З урахуванням того місця, яке займають онкологічні захворювання у населення нашої країни, викладання онкології має займати досить велике значення. На жаль, на сьогодні ми не відзначаємо збільшення кількості годин, відведених на викладання онкології в медичних навчальних закладах», – поскаржився доктор медичних наук.

XII з’їзд онкологів України працюватиме в Судаку 20-22 вересня. Його учасники планують розглянути такі питання, як екологічні передумови онкологічних захворювань, перспективи розвитку онкологічної служби України тощо.

За матеріалами Е-Крым

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.