Новини медицини. 14 вересня. Вчені довели, що сміх полегшує біль.

сміх усмішка
Сміх знижує відчуття болю

Робін Данбар з Оксфордського університету (Велика Британія) та його колеги отримали нові докази вірності старої гіпотези про те, що під час сміху виділяються ендорфіни.

Відомо, що ці речовини підвищують нашу здатність ігнорувати біль. Тому дослідники перевищили больовий поріг добровольців, виміряли рівень ендорфінів, потім запропонували посміятися і повторили екзекуцію.

Відомо, що сміх – соціальна активність (ймовірність того, що ви будете сміятися, в 30 разів вище, коли ви знаходитесь в соціальному контексті). Тому учасників експерименту тестували і в групах, і поодинці. Їм включали гумористичне відео (телесеріали “Містер Бін” і “Друзі”), а також запрошували на комедійне шоу фестивалю Fringe в Единбурзі.

Тортури полягали в тому, що на руку добровольця одягали спеціальний охолоджувач, рукав або манжет, що впливав на кров’яний тиск, і тримали, поки учасник не признавався, що більше не може терпіти. Під час концертів піддослідних змушували сидіти навпочіпки біля стіни, поки вони не падали.

У всіх тестах здатність людей терпіти біль збільшилася після “сеансу гумору”. В середньому 15 хвилин групового перегляду комедії підвищували больовий поріг на 10%. Результати учасників, що проходили сміхотерапію на самоті, виявилися трохи гіршими.

Дослідники пов’язують це з ендорфінами. За їхніми словами, довгі серії видихів, якими супроводжується сміх, призводять до виснаження м’язів живота і викликають виділення ендорфінів. Викиду ендорфінів зазвичай сприяє фізична активність (вправи, масаж, секс).

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.