Новини України. 2 вересня. За Конституцією громадяни України мають право на мирні збори та мітинги, але досі влада не врегулювала це питання законодавчо.

Мітинги в Україні неврегульовані

По це в прямому ефірі “5 каналу” сказала Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, коментуючи зіткнення громадян з представниками правоохоронних органів 24 серпня під час святкування Дня Незалежності.

“15 років існує Конституція України, 20 років ми маємо незалежність. Існує право громадян на мирні збори, мітинги та демонстрації. Жодна влада в Україні, нажаль, не прийняла відповідного закону”, – зазначила Ставнійчук.

За її словами, Європейська комісія з питань права неодноразово звертала увагу України на те, що необхідно такий закон прийняти.

“Попередній уряд подав до парламенту цей закон в надзвичайно жорсткій редакції… Були зроблені серйозні зауваження з боку Венеціанської комісії, але парламент так і не спромігся прийняти цей законопроект в якості закону. І саме тому ми сьогодні спостерігаємо, можливо, непропорційні, певною мірою, дії правоохоронних органів в цій частині”, – додала вона.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.