Новини політики. 2 вересня. Депутати від блоку Юлії Тимошенко запропонували очистити карту країни від радянських назв.

Українські міста хочуть переіменувати

До парламенту внесено законопроект про відновлення історичних назв 25 міст.

В обгрунтуванні до законопроекту наголошується, що колишні назви населених пунктів, вулиць, парків, підприємств, встановлені в радянські часи, «не відповідають сучасній реальності, гальмують розвиток національної самосвідомості українського народу.

Карта українських міст нагадує “комуністичне кладовище, в той час як імена славетних українців на цій карті не представлені”, говориться в законопроекті.

“Існування символіки та топоніміки минулого несумісне з нинішнім політичним плюралізмом і ображає національні почуття українців”, – вважають в блоці БЮТ.

Якщо закон буде прийнятий, то в Україну замість Дніпродзержинська з’явиться Кам’янське, Бірзула замість Котовська, Чистяково замість Тореза, Єлисаветград замість Кіровограда. Зникнуть згадки населених пунктів, названих на честь діячів комуністичного режиму, – Артема, Кірова, Димитрова, Орджонікідзе, Свердлова, Щорса та ряду інших. Не залишиться міст Красноармійськ, Первомайськ, Новомосковськ перетвориться в Самар, Кузнецовськ в Віраш. Пропонується змінити назву Дніпропетровська – він стане Січеславом, а область Січеславскою, хоча в історії це місто було відоме як Катеринослав.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.