Новини України. 28 вересня. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України звернулось з листами до керівників вищих навчальних закладів щодо своєчасної виплати студентської стипендії.

Міністерство просить ректорів не забувати про стипендії студентам

Про це повідомляє прес-служба Міністерства.

У відомстві також просять передбачити кошти при формуванні бюджету вищого навчального закладу на 2012 рік для фінансування діяльності органів студентського самоврядування.

Зокрема повідомляється, що до Міністерства надходять звернення від студентів та молодіжних громадських організацій стосовно затримання та виплати в неповному обсязі стипендій.

“У зв’язку із цим зазначаємо, що розмір та порядок виплати студентських стипендій визначені постановами Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2004 року № 882 “Питання стипендіального забезпечення” та від 5 березня 2008 року № 165 “Деякі питання стипендіального забезпечення”. Відповідно до законодавства стипендія підлягає обов’язковій індексації”, – йдеться в повідомленні.

“Міністерство звертає увагу, що керівники вищих навчальних закладів несуть персональну відповідальність за своєчасність виплати в повному обсязі студентських стипендій”, – зазначають в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту.

Також відповідно до ст. 38 Закону України “Про вищу освіту” передбачено, що фінансовою основою студентського самоврядування є кошти, визначені Вченою радою вищого навчального закладу в розмірі не менш як 0,5% коштів спеціального фонду відповідного вищого навчального закладу. Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їх завдань і повноважень. Не менш як 30% коштів мають витрачатися на підтримку наукової діяльності осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.