Новини світу. 28 вересня. Більшість депутатів швейцарського парламенту 28 вересня схвалив законопроект, що забороняє носіння на вулиці і в громадських місцях нікабу та інших елементів одягу, що приховують особу.

В Швейцарії заборонять ходити із закритим обличчям

За відповідний документ проголосував 101 депутат Нижньої палати, проти виступили 77. Для вступу в силу цей закон має ще отримати схвалення Верхньої палати.

Документ був розроблений і запропонований на обговорення представниками правою Швейцарською народною партією, яка виступає за обмеження імміграції та прискорену інтеграцію вже прибулих іноземців у місцеве суспільство.

У числі іншого законопроект зобов’язує відкривати обличчя всіх людей, що звертаються до органів влади, а також користуються громадським транспортом. Автори документа наполягають, що його прийняття дозволить підвищити рівень вуличної безпеки, оскільки позбавить можливості злочинців ховати обличчя.

Яке покарання застосовуватиметься до людей, що порушує цей закон, поки не відомо.

Раніше закони, що забороняють людям приховувати своє обличчя в громадських місцях, взяли Франція, Бельгія і Нідерланди.

Згідно ісламській традиції, жіночий одяг повинен закривати все тіло, за винятком кистей рук та обличчя. Носіння одягу, що приховує все обличчя, обов’язковим не є і відноситься не до релігійних, а до національних традицій різних народів Азії і Африки.

За матеріалами Lenta.ru