Новини світу. 3 вересня. Міжнародна агенція ООН з атомної енергії (МАГАТЕ) висловила глибоку стурбованість тим, що Іран таємно розробляє військовий елемент своєї ядерної програми.

Іран
Магате стурбована ядерною програмою Ірану

У доповіді генерального директора Юкії Амото раді керівних директорів МАГАТЕ сказано, що існують переконливі і численні докази збройної складової ядерної програми Тегерану, зокрема, спрямованої на розробку ядерних боєзарядів для ракет.

Доповідь, витяги з якої потрапили до кількох інформаційних агентств, стверджує, що Іран готується розгорнути операції зі збагачення урану на новому об’єкті – в підземному бункері поблизу міста Кум.

Керівництво Ірану категорично заперечує наявність планів розробити ядерні озброєння. Відмова Тегерану заморозити іранську програму зі збагачення урану стала приводом для санкцій Ради безпеки ООН.

Іран упродовж 18 років приховував те, що здійснює операції зі збагачення урану. Збагачений уран може використовуватися як паливо на атомних електростанціях, а високозбагачений уран – як компонент ядерних озброєнь.

Рада безпеки ООН закликала Іран припинити збагачувати уран і заморозити ядерну програму, доки не буде підтверджена мирна природа цієї програми.

Міжнародна спільнота кілька разів запроваджувала санкції проти Ірану, але вони не поширювалися на його стратегічний експорт – нафту і газ. Окрім ООН, санкції проти Ірану запровадили Європейський Союз і США.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.