Новини здоров’я. 30 вересня. Одеські краєзнавці та громадські діячі б’ють тривогу.

В одеському парку Шевченка є не одне поховання

Вони стривожені тим, що будівництво підстанції «Маразлієвська» у парку Шевченка буде проходити по старому Карантинному кладовищу. Так, член правління Одеської облорганізації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Геннадій Калугін стверджує, що прокладка кабелів для підстанції може розбудити… інфекцію чуми. Але «Сьогодні» з’ясувала: панікувати не потрібно.

Як заспокоїла завлабораторією організації профілактики чуми та інших особливо небезпечних інфекцій Зоя Хабло, інфекція чуми живе не більше 2-3 років. «В Одесі є не одне чумне поховання, і всі вони, з точки зору виносу інфекції, безпечні», – говорить експерт.

За її словами, єдину небезпеку, яку може представляти будь-яке кладовище – це наявність там поховань загиблих від сибірської виразки, спори якої можуть жити до ста і більше років. Але таких цвинтарів, запевнила Хабло, в околицях Одеси немає.

Однак, незважаючи на переконання лікарів, Калугін має намір звернутися до мерії з проханням взяти кладовище під охорону і накласти мораторій на будівництво в парку Шевченка.

«Ще в 1993-му я звертався до ОДА з таким же проханням, але ніяких заходів не вжито», – нарікає він. За його словами, крім чумних поховань, у парку є історичні поховання артилеристів, героїв Кримської війни, революціонерів і загиблих під час штурму Карантинної фортеці. Калугін наполягає, що будівництво на місці історичних поховань заборонено за законом.

Однак, як пояснила нам голова облуправління охорони пам’яток культурної спадщини Наталія Штербуль, такої офіційної заборони немає. «Якщо буде доведено факт, що це історичні поховання, то будівництво може бути призупинено. Хоча, наскільки я знаю, ця фірма, яка будуватиме підстанцію, пройшла всі погоджувальні процедури», – говорить чиновник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.