Новини світу. 14 вересня. Мирне врегулювання суперечок, реформування ООН та активізація її роботи, більш ефективне попередження і реагування на стихійні лиха, сталий розвиток та глобальне процвітання – такі чотири головних напрямки, на яких зосередить роботу відкрилася у вівторок в штаб-квартирі ООН 66-я сесія Генеральної Асамблеї.

ООН
В Нью-Йорку відкрилась Генасамблея ООН

Про це заявив, відкриваючи сесію, її голова, катарський дипломат Насер Абдель Азіз ан-Насер. Він був обраний на цю посаду за пропозицією регіональної групи африканських країн.

Ан-Насер підкреслив, що людство переживає критичний момент, оскільки “народи по всьому світу ставлять під сумнів чинну систему управління, більше не бояться вимагати того, чого вони заслуговують, і активно домагаються змін”.

“Світова економіка стикається з найсерйознішим викликом з часів Великої Депресії, який загрожує підірвати наші глобальні зусилля, мета яких – економічне зростання і добробут”, – сказав, зокрема, 57-річний катарський дипломат.

“Все більше взаємозалежний і взаємопов’язаний світ змушує нас переосмислити те, як ми робимо бізнес в ООН“, – зазначив він.

Крім загальнополітичної дискусії, 22 вересня в штаб-квартирі ООН пройде зустріч високого рівня з ядерної безпеки, а також нарада, присвячена 10-й річниці прийняття Дурбанської декларації та Програми дій.

У рамках сесії Генасамблеї 19-20 вересня пройде також нарада з неінфекційних хвороб, яке закладе фундамент для дій міжнародного співтовариства, спрямованих на боротьбу з епідемією, порятунок мільйонів людських життів і зміцнення ініціатив у сфері розвитку.

Генасамблея є головним дорадчим органом ООН. Вона складається з представників всіх держав-членів, кожна з яких має один голос. У 1946 році в її складі була 51 держава. Південний Судан став 14 липня цього року 193-ою державою-членом ООН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.