Новини технології. 15 вересня. У Британії розроблена нова комп’ютеризована система, яка здатна розпізнавати в особі людини різні емоції.

Камера аналізуватиме емоції на обличчі підозрюваного

Як заявив голова групи розробників професор Хасан Югайл з Бредфордського університету, ця система успішно розрізняє вирази обличчя, які супроводжують правдиві та брехливі висловлювання приблизно в 60% випадків.

Система складається з простої відеокамери, інфрачервоного датчика з високою роздільною здатністю та програмного забезпечення.

На думку експертів, вона зможе виявитися досить корисною в роботі спецслужб.

Ученим вже давно відомо, що емоції відбиваються на обличчі людини мимовільно у вигляді тонких рухів лицьових м’язів, положення губ, змін частоти дихання, кліпання і ковтання. Навіть набухання кров’яних судин навколо очей супроводжує конкретні емоційні стани.

Поки що ця система випробовувалася на добровольцях, а не в реальних ситуаціях. Однак незабаром дослідники збираються встановити її в одному з британських аеропортів. Вона може допомагати працівникам імміграційної служби під час допитів осіб, що викликають підозри.

«У реальних ситуаціях з високим рівнем стресу ми можемо досягти ще більш високого рівня надійності в розпізнаванні брехні, аж до 90%, що наближається до параметрів класичного детектора брехні», – вважає професор Югайл.

За матеріалами ZN.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.