Новини економіки 24 вересня. У проекті державного бюджету на 2012 рік третій рік поспіль не відображається заборгованість України перед Росією за Харківськими газовими угодами.

Ігор Уманський розповів про борг України

Про це у коментарі ZN.UA повідомив екс-керівник Міністерства фінансів Ігор Уманський.

“Мова йде про знижку на газ, яка передбачена в розмірі $ 100 за 1000 кубометрів (там пряма норма і дуже короткий текст, який трактувати двояко дуже складно). Так от: ця знижка повинна додаватися і оформлятися як державний борг України перед Російською Федерацією“, – сказав Уманський.

Однак, за його словами, ні в документах за 2010 рік, ні за 2011-й і тепер уже за 2012-й сума цього боргу в загальному розмірі держборгу не відображена. Не відображена за простої, нібито технічної причини: на сьогоднішній день не затверджена методологія обліку цього боргу.

“Але якщо враховувати, то держборг буде зовсім не в тих обсягах, які передбачені в тексті законопроекту. До поточного обсягу на кінець 2012 року необхідно додати ще близько $ 10 млрд. Разом прямий держборг складе приблизно 500 млрд.грн. (Зростання за півтора року – 270 млрд.грн, або 120%) “, – зазначив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.