Новини економіки. 10 вересня. У ніч на 30 жовтня цього року українці, швидше за все, не переводитимуть стрілки на годину назад, як робили це 30 років поспіль.

Переведення часу призводить до стресів

Природно, і на літній час в березні-2011 переходити вже не будемо. Законопроект нардепа-регіонала Олега Надоші «Про зміну порядку обчислення часу», який пропонує відмовитися від щорічного зрушування стрілок, вже був схвалений на комітеті і, за словами автора, 23 вересня потрапить на голосування.

«Судячи з усього, документ приймуть, – розповів Надоша. – Депутати згодні, що економічна вигода від переведення часу надумана, в цьому був сенс при нестачі електроенергії. Але сьогодні в світі електроенергії достатньо, зате в період тимчасового зсуву на 62% збільшується кількість серцевих нападів і в два рази частіше мами з дітьми звертаються до педіатра».

Як стверджують експерти, щорічний перехід на зимовий час економив для країни 1 млрд кіловат або 240 млн грн. Але в перекладі на душу населення економія виявляється сміховинна – лише 5 гривень. Однак, за словами директора економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина, для України, яка все ще не навчилася берегти електроенергію, це все одно відчутно:

«Якщо законопроект все ж таки приймуть, вітчизняним підприємствам варто було б з метою економії зрушувати на годину свій робочий час».

«Людина з народження включена в певний біоритм, і якщо його ламати, розплачуємося головним болем, порушенням сну, цукровим діабетом, тахікардією та підвищенням тиску, – пояснює наслідки переведення головлікар київської клініки «Головний біль» Тетяна Майкова. – Кожна пересунута зі звичного часу година – додаткова витрата енергії і стрес».

За статистикою, кількість суїцидів та аварій під час переведення стрілок збільшується в середньому в півтора рази.

Якщо перехід на зимовий час скасують, то московський час, як і раніше, буде випереджати київський на годину (росіяни в цьому році вже не будуть переходити на зимовий час). У Лондоні, наприклад, влітку буде на 2 години менше, а взимку – на 3, а середньоєвропейський час, за яким живе більшість країн Європи, взимку стане відставати від нашого на дві години, а влітку на годину.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.