Новини України. 23 вересня. Предстоятелі Київського Патріархату та УАПЦ виступили за відновлення діалогу.

Київський патріарх Філарет
Київський патріарх Філарет

“Між нами досягнуто домовленість розпочати кроки для відновлення діалогу між УПЦ Київського Патріархату та Українською Автокефальною Православною Церквою щодо відновлення єдності Православної Церкви в Україні”, – йдеться заяві прес-служби УПЦ КП на офіційному сайті.

“Ми закликаємо єпископат, духовенство та вірних очолюваних нами Церков, а також українську громадськість сприяти досягненню нашої спільної мети — остаточному утворенню в Україні єдиної Помісної Церкви.

Ми сподіваємося, що з Божою допомогою та спільними зусиллями нам вдасться досягти цього”, – йдеться у спільній заяві патріарха Київського і всієї Руси-України, предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета та митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Мефодія.

Таким чином духовенство хоче об’єднати українське суспільство.

“Українське суспільство поділене — ми бачимо суперечки між політиками, спроби посіяти ворожнечу на ґрунті мови, національної належності, регіону проживання. На жаль, однією з причин поглиблення суспільного розділення є також і відсутність єдності Православної Церкви в Україні та викликана цим ворожнеча. Наше бажання — зробити для єднання українського суспільства те, що в наших силах, а саме — подолати церковне розділення”, — йдеться у заяві.

Домовленості було досягнуто під час зустрічі Філарета і Мефодія, на якій був присутній Віктор Ющенко.

Нагадаємо, що патріархи чотирьох найстаріших церков світу та предстоятель автокефальної Церкви Кіпру підтвердили, що Україна — не канонічна територія Російської Православної Церкви.

За матеріалами ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.