Новини культури. 15 вересня. Український оскарівський комітет оголосив про початок прийому заявок на участь у відборі фільму, який буде номінований від України на премію «Оскар» в номінації «Фільм на іноземній мові».

Україна на "Оскар" висуне свій фільм

Як повідомляє прес-служба Асоціації продюсерів України, прийом заявок буде проходити з 15 вересня до 20 вересня, включаючи вихідні дні.

В Український оскарівський комітет цього року входять народний артист України Богдан Ступка, народна артистка України Ада Роговцева, режисер Олег Фіалко, лауреат технічної премії «Оскар» Анатолій Кокуш та інші.

Члени оскарівського комітету переглянуть фільми, які підходять під умови відбору картин, і 22 вересня приймуть рішення, який фільм буде представляти Україна.

Офіційне висунення фільму-номінанта на «Оскар» пройде 23 вересня у присутності членів комітету, представників знімальної групи картини і журналістів.

Український оскарівський комітет уже тричі висував фільми на здобуття премії «Оскар» в номінації «Фільм на іноземній мові»: у 2003 році картина «Мамай» режисера Олеся Саніна, в 2006 році картина «Аврора» режисера Оксани Байрак і в 2009 році картина «Ілюзія страху »режисера Олександра Кирієнко.

З 2011 року Український оскарівський комітет починає свою роботу на постійній основі. У період між висуненням фільму-номінанта Комітет буде займатися суспільно-просвітницькою діяльністю: проведенням круглих столів, семінарів, конференцій, присвячених участі України у відборі фільмів на «Оскар», аналізу стану і шляхів виходу вітчизняного кінематографа з кризи, показу фільмів-переможців різних років в номінації «Фільм на іноземній мові», а також іншими видами діяльності.

За матеріалами ZN.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.